ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Keňští atleti s protestem uspěli. Vedení svazu se obmění

Velikost textu:

Nairobi - Téměř dva dny trval protest keňských atletů v sídle národního svazu v Nairobi. Nespokojení sportovci obsadili budovu v pondělí ráno a požadovali odstoupení vrcholných funkcionářů včetně předsedy Isaiaha Kiplagata. Na ukončení "okupace" se podílelo keňské ministerstvo sportu, které v roli prostředníka vyjednalo podmínky smíru. Podle nich dojde k obměně vedení svazu, funkcionáři obvinění z korupce svá místa opustí.

"Komisi sportovců jsme požádali, aby své námitky proti svazovému vedení detailně sepsala a v příštím týdnu odprezentovala," uvedl Richard Ekai z ministerstva.

Nespokojení sportovci viní vrcholné keňské funkcionáře z korupce a systematického dopingu, kvůli čemuž by atletům mohl podobně jako ruským reprezentantům hrozit zákaz startu na olympijských hrách. Na šest desítek protestujících v pondělí donutili funkcionáře opustit kanceláře, zamkli vstupní bránu a rozvěsili na ni plakáty s hesly. Na místě chtěli zůstat, dokud Kiplagat neodstoupí.

Podle šéfa vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA Dicka Pounda se v Keni zejména ve vytrvalostních disciplínách systematicky užívaly zakázané látky. Objevily se také informace o krytí dopingu, korupci a zpronevěřených penězích. Mezinárodní atletická federace IAAF se situaci v Keni věnuje už od března.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.