ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Zlatá tretra přišla o Lavillenieho. Mám nabitý program, vzkázal

Velikost textu:

Praha - Světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie se omluvil z letošního ročníku Zlaté tretry. Důvodem je atletova velká časová vytíženost. Závod se koná v úterý 26. května v Ostravě.

Renaud Lavillenie
Renaud Lavillenie

Lavillenie zazářil na halovém mistrovství Evropy v Praze, kde jasně vyhrál a pokoušel se o světový rekord. Před Zlatou tretrou má ale nabitý program ve Francii a hned po ostravském závodu míří do Eugene na mítink Diamantové ligy.

"Mrzí mě, že nebudu moci přijet tento rok do Ostravy. Mám to tam rád, vždy se mi tam dařilo a vždy jsem tam vyhrál. Ale letos to kvůli nabitému programu prostě nezvládnu. Pokud mi to však situace dovolí, rád se do Ostravy v budoucnu opět vrátím," vzkázal Lavillenie.

Organizátoři v tiskové zprávě upozornili, že rozhodnutí francouzského tyčkařského fenoména chápou. Disciplína v programu zůstane, její největší hvězdou v souboji s českou jedničkou Janem Kudličkou bude Polák Piotr Lisek, který v letošní halové sezoně zlepšil národní rekord až na 590 centimetrů a na HME v Praze vybojoval bronz.

Již potvrzenými hvězdami jsou keňský běžec David Rudisha, český čtyřstovkař Pavel Maslák, oštěpaři Vítězslav Veselý a Barbora Špotáková či ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.