ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kontinentální pohár v Ostravě vyjde na 120 milionů, čtvrtinu zaplatí město s krajem

Velikost textu:

Ostrava – Minulý týden se Ostrava stala pořadatelem atletického Kontinentálního poháru, který se bude konat v září 2018, a pomalu se začíná rýsovat i výše nákladů na blížící se sportovní událost. Pohár by měl vyjít na 120 milionů korun, z nichž přibližně čtvrtinu (celkem 30 milionů korun) pokryje rovným dílem město ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Zatím neznámou částkou by se měl podílet i stát.

Atletický stadion v Ostravě
Atletický stadion v Ostravě

Při elitní týmové soutěži Mezinárodní atletické federace IAAF proti sobě nastupují výběry jednotlivých světadílů. Ostrava minulý týden v boji o pořadatelství porazila polskou Bydhošť. "Kromě nákladů Kontinentální pohár přinese spoustu pozitiv. Bude tady světová špička v atletice. Akce je to velice populární, to znamená, že tady bude spousta významných hostů a návštěvníků," myslí si náměstek ostravského primátora Lumír Palyza z ČSSD. Podle něj největší díl nákladů ponese IAAF a přispěje i stát.

V Ostravě se nyní pracuje na druhé etapě renovace městského stadionu, kde se pohár bude konat. Po dokončení komplexní rekonstrukce za zhruba miliardu korun bude pro návštěvníky k dispozici 15 000 míst k sezení na zastřešených tribunách. Výrazně se zvýší i celková úroveň zázemí stadionu či bezpečnostní prvky.

"Proto vlastně ty sportovní stánky budujeme, abychom je využili pro tyto špičkové akce," uvedl Palyza s tím, že cílem je dostat do Ostravy každý rok alespoň jednu významnou sportovní akci. Už příští rok se krajské město stane dějištěm části mistrovství světa v ledním hokeji. V plánu je i mistrovství Evropy v krasobruslení.

Každý rok se v Ostravě koná atletický mítink Zlatá tretra. V nedávné době bylo město dějištěm mistrovství Evropy atletů do 22 let a světového šampionátu do 17 let. Kontinentální pohár se koná jednou za čtyři roky, utkávají se v něm přední atleti ve výběrech Ameriky, Afriky, Evropy, Asie a Oceánie s Austrálií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.