ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Před ME v atletice

Kudlička se navzdory šrámům nechce šetřit. Není čas ztrácet čas, říká

Velikost textu:

Praha – Do startu mistrovství Evropy v Curychu zbývá už jen šest dní. Závěrečnou přípravu komplikuje Janu Kudličkovi lehčí zranění. O víkendu v Ostravě proto na domácím šampionátu nastoupil se zatejpovanou nohou. Měl potíže se zánětem v úponu pod čéškou v koleni, kvůli kterému vynechal závod Diamantové ligy v Paříži.

přehrát video
Kudlička je před ME fit

"Byl jsem včera na vyšetření u pana profesora Koláře a vypadá to dobře, nebude mne to limitovat," ujistil bronzový tyčkař z halového mistrovství světa. "Teď není co šetřit, je to mistrovství Evropy, jsou to dva závody, kvalifikace a finále, takže jde do tuhého a není čas ztrácet čas," řekl odhodlaně Kudlička.

Před nedělním odletem do Curychu stihne elitní evropský tyčkař v Praze už jen dva tréninky. Kvalifikace je na programu příští čtvrtek, finále pak o dva dny později.

Problémem může být, pokud by se mu v Curychu po kvalifikaci bolístky vrátily. Před finále je den volna, problematické partie se mohou rozležet a Kudlička nemusí stihnou zregenerovat. "Já jsem mladý vlčák, i kdyby to bylo hned druhý den, jsem v pohodě," řekl šestadvacetiletý závodník.

V průběhu sezony si model dvou skákání naplno ve třech dnech nevyzkouší. Navíc kvalifikace většinou bývá zdlouhavá. "Člověk čeká třeba půl hodiny na další pokus. Kvalifikace se musí přežít, i když já přežil všechny kvalifikace kromě jedné berlínské," zmínil mistrovství světa 2009.

Prioritou je mediale, ne český rekord

O překonání českého rekordu Adama Ptáčka (581) se pokouší už několik let. Tuší, že v Curychu asi nepadne. "Jasně, že by člověk byl rád, kdyby už měl vizitku českého rekordmana, chci to skočit, ale na ME je prioritou medaile. Když skočím český rekord a budu šestý, tak o mně nenapíšete," usmíval se na novináře.

V Curychu už závodil před dvěma lety při finále Diamantové ligy, kde obsadil v dešti třetí místo. "Nemám problém skákat ve špatných podmínkách. Tehdy plno lidí neskočilo základ, nebylo to špatné," uvedl s tím, že podobné podmínky na ME by mu nevadily. "V tom mám výhodu před ostatními," řekl.

Seriál přímých přenosů odstartuje na ČT sport a našem webu v úterý v 9:50.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.