ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Lavillenie a další rekordy? Podle Bubky má na to překonat 620 cm

Velikost textu:

Ostrava – Bezpochyby jednou z největších hvězd Zlaté tretry je francouzský skokan o tyči Renaud Lavillenie. V únoru na mítinku v Doněcku vytvořil výkonem 616 cm nový halový světový rekord a byl u toho tehdy Segej Bubka, předchozí dlouholetý držitel nejlepšího světového výkonu. A ani na mítinku v Ostravě tento fenomenální ukrajinský atlet nechybí. Kde jsou podle Bubky Lavillenieho hranice? Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web. Průběžné výsledky najdete zde.

Sergej Bubka a Renaud Lavillenie těsně poté, co francouzský tyčkař překonal halový světový rekord
Sergej Bubka a Renaud Lavillenie těsně poté, co francouzský tyčkař překonal halový světový rekord

"V mé době byla hranice 615 cm také nepředstavitelná," připomněl Bubka, který za svou kariéru vytvořil neuvěřitelných 35 světových rekordů, což je samo o sobě atletickým maximem. "Myslím, že Renaud může překonat i 620 cm," uvažoval těsně před startem Tretry Bubka.

V půlce února zuřily zimní olympijské hry v Soči, ale na titulní strany světových novin se prodrala atletika. Bubka vůbec necítil zklamání, že přišel o historický zápis. "Byl jsem šťastný. Pro atletiku je to vynikající, atletika potřebuje nové hvězdy," zdůraznil.

Tyčkařská soutěž začne na Městském stadionu ve Vítkovicích už v 16:15. Přímý přenos celého mítinku vysílá ČT sport a náš web od 17:00.

Šestinásobný mistr světa má na Ostravu dobré i trochu zvláštní vzpomínky. V roce 1984 se tu účastnil mítinku ještě v době, kdy žádný rekord nedržel. To se mělo změnit jen za pár dní. Na sklonku května totiž pokořil hranici 585 cm a zahájil tak svou dlouhou rekordní šňůru.

Kromě tyčkařského sektoru se zaměří Bubka i na výšku mužů. Nejen on bude velmi zvědavý na svého krajana Bohdana Bondarenka, kterého se organizátorům podařilo na poslední chvíli zařadit do soutěže. Muž, který na Diamantové lize v New Yorku dokázal překonat 242 cm, by mohl minimálně stejnou výšku atakovat i v Ostravě. Výškaři začnou skákat na začátku hlavního programu těsně před šestou hodinou.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.