ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Frydrych opět přehodil 80 metrů a v Pekingu skončil třetí

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2014 18:10

Peking – Český reprezentant v oštěpu Petr Frydrych přehodil na mítinku World Challenge v Pekingu osmdesátimetrovou hranici o 30 centimetrů. Vyhrál olympijský vítěz Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga výkonem 83,94 metru.

Petr Frydrych
Petr Frydrych

Frydrychovi na rozdíl od předchozích let vyšel začátek sezony, v minulém týdnu hodil v Klatovech 82 metrů a nominoval se na mistrovství Evropy. V čínské metropoli ho vedle Walcotta porazil ještě Rus Valerij Jordan (82,05).

"Chytal jsem se hod po hodu, musím se dát dohromady, a pokud bude loket OK, věřím v brzké zlepšení stejně jako dnes do posledního hodu. Mezi pokusy jsem se celý potíral ledem, abych se zchladil a přestal se tolik potit," uvedl Frydrych na webu topathletics.org.

Na stovce vylepšil Američan Justin Gatlin sezonní světové maximum na 9,87 sekundy, v neděli na Diamantové lize v Šanghaji byl o pět setin pomalejší. Jeho krajanka Brianna Rollinsová zaběhla 100 metrů překážek za 12,58, ruský výškař Ivan Uchov skočil 236 cm a Chorvatka Ana Šimičová posunula nejlepší výkon sezony na 198.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.