ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Čtvrtkař Wariner vyhořel na americkém mistrovství a v Moskvě bude chybět

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2013 08:28

Des Moines (USA)/Kingston - Čtvrtkař Jeremy Wariner vyhořel na americkém atletickém šampionátu a mistrovství světa v Moskvě bude bez něj. Pětinásobný mistr světa a trojnásobný olympijský vítěz doběhl poslední ve svém rozběhu a jeho čas 48,04 sekundy byl vůbec nejpomalejší mezi všemi účastníky. Wariner chyběl na MS i před dvěma lety v Tegu, kam jej nepustilo zranění.

Jeremy Wariner
Jeremy Wariner

Mezi vyřazenými zůstal i zkušený Angelo Taylor, který má stejně jako Wariner tři tituly mistra světa ve štafetě na 4x400 metrů. V Des Moines naopak neměli s postupem do semifinále potíže favorizovaní LaShawn Merritt či v ženské soutěži Sanja Richardsová-Rossová. Překvapení nepřipustili v prvním kole běhu na 100 metrů, které ve čtvrtek provázel silný protivítr, ani Tyson Gay (10,28) či Justin Gatlin (10,37).

Také jamajské sprinterské hvězdy prošly na svém šampionátu v Kingstonu z rozběhů hladce do semifinále. Světový rekordman Usain Bolt neběžel naplno zhruba polovinu trati, přesto dosáhl času 10,00, uzdravený Asafa Powell byl ve svém prvním dokončeném závodě v sezoně jen o dvě setiny pomalejší. Mistr světa Yohan Blake kvůli zranění kvalifikaci vynechává.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.