Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
úterý 11. prosince 2018 Dana

Čeští pětibojaři vybojovali v družstvech na ME bronz

Velikost textu:

Moskva - Bronzovou medaili vybojovali čeští moderní pětibojaři na mistrovství Evropy v Moskvě. V soutěži jednotlivců dosáhl nejlepšího výsledku David Svoboda, který tak obhájil desáté místo z loňského mistrovství. Další český olympionik, Libor Capalini, usiloval o umístění na jednom z prvních tří míst, nakonec obsadil třinácté místo. Mezi jednotlivci i v kategorii družstev vyhráli domácí Rusové v čele s Andrejem Mojsejevem.

David Svoboda
David Svoboda

Olympijský vítěz Mojsejev porazil i dalšího domácího reprezentanta Ilju Frolova, který skončil druhý. O pořadí na prvním a druhém místě přitom musela rozhodnout cílová fotografie, oba ruští závodníci získali shodný počet bodů.

Pětatřicetiletý Capalini, který vyhrál mistrovství Evropy v roce 2002 v Ústí nad Labem, byl po třech disciplínách těsně za medailovými pozicemi. Po úvodní nevydařené střelbě mu sice patřilo až šestadvacáté místo, ale v šermu si pak připsal 22 vítězství a 13 porážek, což byla nejlepší bilance ze všech. V plavání na 200 metrů ho předčil pouze Maďar Adam Marosi.

Capaliniho naděje na medailový úspěch zhatil parkur. "V jízdě na koni ztratil přes 200 bodů," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera. Vicemistra světa z červnového šampionátu v Budapešti Svobodu srážely zdravotní potíže. "David tu bohužel něco chytil a nebyl úplně v pořádku. Ale medaile v týmech je dobrá," konstatoval Kučera, jehož svěřence čeká vrchol sezony za měsíc na olympiádě v Pekingu.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.