ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Pro tituly si na Běchovicích doběhli Kocourek a Preibischová

Velikost textu:

Praha - Kroměřížský vytrvalec Milan Kocourek se stal potřetí za sebou mistrem republiky v silničním běhu. Tradiční závod z Běchovic do Prahy na 10 kilometrů dnes dokončil na třetím místě za Keňany Samuelem Kemboiem a Edwinem Kiruiem, kteří pokořili hranici třiceti minut. Mezi ženami zaskočila hlavní favoritky Monika Preibischová, která zvítězila v nejrychlejším čase za posledních šest let 34:53.

Běžci na trati 116. ročníku běhu Běchovice - Praha
Běžci na trati 116. ročníku běhu Běchovice - Praha

Kocourek dosáhl výkonu 30:18, jímž zaostal téměř o minutu za vítězným Kemboiem. Čtyřiadvacetiletý běžec získal letos už pátý domácí titul po triumfech v hale na 3 000 metrů, v krosu a na dráze v závodech na 10 000 metrů a 3 000 metrů překážek. Za Kocourkem skončili jeho kolegové z AK Kroměříž Jiří Homoláč a Jan Kreisinger, účastník maratonu na olympijských hrách v Londýně.

Sedmadvacetiletá Preibischová už má z minulosti zlato z republikového šampionátu v krosu, letos v hale vyhrála trojku a dnes si připsala i cenný úspěch ve 116. ročníku Běchovic. Druhá Lucie Sekanová už těsně zaostala za hranicí 35 minut. Šestá doběhla jedenáctinásobná vítězka Petra Kamínková, olympionička a obhájkyně titulu z předchozích dvou let Ivana Sekyrová byla sedmá.

přehrát video
Reportáž z běhu Běchovice - Praha
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.