Domů
  ČERT VÍ PROČ     Bonus  
ČERT VÍ PROČ  
    APOLENA - BYLINÁŘKA (hraje Iva Janžurová)    
O filmu
Příběh
Postavy
Obecné informace
Napsali o nás
Tvůrci a herci
O natáčení
Fotky
Písničky a video
Bonus

Kupte si DVD/VHS
Chaty
Film o filmu
  Trochu ztřeštěná bylinkářka žijící léta v chalupě na samotě uprostřed květinové zahrady a přírody kolem. Má v sobě tajemství. Díky květinám a bylinám je obdařena zvláštní schopností měnit neurvalce a hulváty v citlivé, ale poněkud přitroublé dobráky. Navíc je tak trochu vědma, která předpoví příchod „spasitele“ hroutícího se království. O své vizi nemá pochyby.
V celém království je vlastně jediná, kdo jaksi mimoděk svou sveřepou náturou vzdoruje peklu, které se pomalu v kraji zabydluje. Zahrada totiž oblbuje i prosté čerty, kteří nedokáží odolat opojnému vábení květin. To samozřejmě leze na nervy Luciferovi, ale Apolena je do jisté chvíle neúplatná...
Nejbližší vztah má s Aničkou, královou dcerou, jež se k ní často uchyluje. Cítíme, že Apolenin vztah k ní je až mateřský. Král byl totiž v minulosti její milý a v Aničce nejspíše spatřuje vazbu na kdysi milovanou bytost.
Apolena navzdory svému věku působí mladistvě, jako by se kolem a hlavně v ní zastavil čas. Má v sobě komiku, ale s nádechem občasné melancholické nostalgie. Je veskrze kladná, ale nikoliv moralistní. Má své chyby, ale o to je nám bližší.
 
Apolena řekla...

 
 Domů English Deutsch Press Kontakty Producenti a partneři
© Verbascum, Spinfilm, webdesign Česká televize