Nejnovější podání staré židovské legendy, tentokrát viděné očima té nejmladší filmové generace.
Hrají: D. Cynk, L. Biedermanová, M. Hořejší, P. Janda a další. Scénář T. Nesnídal a A. Vašíček. Kamera O. Ctibor. Režie T. Nesnídal.

Česká televize relativně často - a s vědomím souvislostí - podporuje tvůrčí rozvoj i té nejmladší filmové a televizní generace. Činí tak i v případě, že mladí tvůrci sami vykročí do rizika filmové práce, kdy mnohé riskují pro splnění svých představ.

Středometrážní film "Strom sefirotů" autorů Tomáše Nesnídala (scénář a režie) a Aleše Vašíčka (scénář) je dokladem právě takového typu spolupráce: mladí tvůrci, kteří nebyli sami schopni dokončit svůj originální projekt, požádali o pomoc a podporu Českou televizi, která velmi dobře ví a cítí, jak důležitá a perspektivní je otázka podpory mladé generace, možná ještě nezkušené či nevyzrálé, nicméně plné vůle a odhodlání.

Filmová povídka "Strom sefirotů" je pravděpodobně nejnovější reflexí často zpracovávaného tématu: starých židovských legend a tajemné postavy staré židovské Prahy - rabbiho Loewa a jeho Golema. Příběh - legenda je ve Vašíčkově a Nesnídalově podání velmi originální, pohrává si se současností i minulostí, s fakty a jejich logikou, a i když tak činí možná ještě nepříliš obratně, činí tak upřímně a s chutí zkusit něco nového, jiného, nečekaného.

Kameramanem tohoto středometrážního projektu, na němž se kromě ČT podílí i společnosti Alfred production a Gang production, je Ondřej Ctibor. V hlavních rolích uvidíme Davida Cynka, Lindu Biedermanovou, Michaelu Hořejší, Přemysla Jandu a další.

Napište nám