Děti a mládež v digitálním věku

Jsou online stanice pro teenagery budoucností vysílání

Diskuze se zástupci evropských veřejnoprávních médií o budoucnosti televizního vysílání pro malé a mladé diváky. Tématem mezinárodní konference nazvané „Děti a mládež v digitálním věku“ je především nové trendy ve vysílání, například televizní kanály pro teenagery distribuované pouze online.

„Spolu s tím, jak se mění technologické možnosti či způsob vnímání médií, mění se i očekávání společnosti od televizního vysílání. Právě děti a mladí lidé jsou z tohoto hlediska nejdynamičtější skupinou, což má samozřejmě přímý vliv na to, jak o své budoucnosti uvažují dětské a teen televize všude v Evropě,“ říká výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha a dodává: „Rozvoj digitálních technologií dnes už silně formuje to, jak vypadají samotné televizní pořady, a propojování televizní platformy a internetu je v podstatě nezbytností. K nejradikálnější změně ale nyní přistoupili ve Velké Británii, kde přesunuli kanál BBC Three na internet, jednoduše už nevysílá klasicky, lineárně. A totéž se nyní chystá udělat německá televize s podobné úvahy sílí i v Itálii a dalších zemích.“

Na nastávající konferenci tak zástupci veřejnoprávních médií, britské BBC, irské RTE a Evropské vysílatelské unie, spolu s náměstkyní ministra kultury a představiteli Déčka budou diskutovat o nových trendech v dětském vyílání, budoucí podobě kanálů pro mladé publikum či nových typech televizních formátů.

Hosty konference, kterou můžete zhlédnout živě v iVysílání České televize, budou: náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová, ředitelka CBBC a CBeebies Alice Webb, manažer EBU pro oblast mladého publika Thomas Grond, vedoucí programu irské stanice RTÉ Bill Malone a výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.


Témata:

– Vzájemné porovnání přístupu televizí v evropských zemích k uspokojování potřeb a očekávání mladého diváka

– Mediální prostor

– Možnosti, limity, výzvy

– Obsah a formát TV vysílání

– Dnešní děti, budoucí mládež

Hosté :

Petr Koliha – výkonný ředitel ČT :D

Kateřina Kalistová – náměstkyně ministra kultury

Alice Webb – ředitelka CBBC a CBeebies

Thomas Grond – manažer EBU pro oblast mladého publika

Bill Malone – RTÉ 2, vedoucí programu

Moderátor Jakub Železný

Stopáž147 minut
Rok výroby 2016
 L