Ze života rodiny Horáčkovy

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
U Horáčků si žili celkem spokojeně a šťastně. Velké starosti neměli, jen paní Horáčkovou trápilo, že je jejich Anička nejmenší z celé první třídy. Tohle zas bylo Aničce jedno, ale nelíbilo se jí, že jí maminka každý denně měří krejčovským metrem a nosí jí stále nové a nové vitamíny. Maminka si moc přála, aby její Anička byla tak velká jako její kamarádky, nebo aspoň jako jezevčík paní Paprikové, když stojí na zadních. Anička, to se ví, polykala tabletky nerada a tvářila se přitom jako maska čerta na maškarním. A tak to šlo stále dokola, až jednou... Jednou odpoledne se Anička se zalíbením podívala na kredenc, kde stál starodávný mlýnek od babičky. Napadlo ji, že v něm vitamíny semele a vysype je do koše, protože po nich stejně nevyrostla ani o myší chlup. Když však zatočila kličkou, objevil se skřítek, který chtěl Aničce mermomocí pomoci, i když si holčička vlastně ani nic nepřála. Ale přece jen něco... A tak se nakonec stalo, že šotek z mlýnku vykouzlil to, co se jiným skřítkům širokodaleko nepovedlo. Co to bylo, to už uvidíte ve Večerníčku. Člověk by to vlastně nikomu nepřál, a kdyby přece, tak jen na jeden týden, jak tomu bylo u Horáčků.
Scénář ke kreslenému seriálu napsala Marie Kšajtová a Libuše Koutná. Výtvarnicí je známá kreslířka a ilustrátorka Eva Šedivá.
Režisérka Růžena Brožková si jako vypravěče vybrala Oldřicha Kaisera, se kterým navštívíte rodinu Horáčkových celkem sedmkrát.
Sympatická hudba je dílem Jiřího Strohnera.
Stopáž9 minut
 ST 4:3