Netradiční pohled na životní osudy velkého českého básníka a prozaika. Tentokrát Nerudovo srdce zahoří pro vdanou paní – Karolinu Světlou (1994). Hrají: I. Racek, od jehož narození letos uplynulo 90 let, V. Dlouhý, od jehož úmrtí letos uplynulo 10 let, J. Preissová, D. Morávková, S. Stašová, Z. Bydžovská, V. Kubánková, L. Mrkvička, S. Postlerová, I. Trojan, L. Hlavica, K. Brožová a další. Scénář I. Pelant. Kamera A. Nožička. Režie J. Dudek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovku České televize se vrací cyklus obrazů ze života Jana Nerudy nazvaný Laskavý divák promine. V roce 1994 ho podle scénáře Ivo Pelanta natočil režisér Jaroslav Dudek. V hlavní roli se střídají Ilja Racek, od jehož narození letos uplynulo 90 let, v Nerudově zralé podobě a Vladimír Dlouhý, od jehož úmrtí letos uplynulo 10 let, jako mladý Neruda.

Další pokračování cyklu Laskavý divák promine je věnováno vztahu Jana Nerudy ke Karolině Světlé (J. Preissová). Vztahu, ve kterém nešlo jen o platonické vzplanutí muže k ženě, ale také – a především – o intelektuální souznění. I když jde o příběh v umění již mnohokrát zpracovaný, na rozdíl od celovečerního filmu, který se jím zabýval velmi romanticky, v televizním seriálu nás čeká pohled trochu jiný.

Stopáž68 minut
Rok výroby 1994
 ST 4:3
ŽánrSeriál