Libuše Šafránková v hlavní roli úspěšného seriálu. Třicet let bloudění a návratů hrdinů, které svedla dohromady Praha (1992). Dále hrají: J. Abrhám, F. von Thun, J. Rauchová, A. Legensteinová, R. Brzobohatý, L. Frej, H. Jaenicke, J. Kodet, J. Preissová a další. Scénář J. Starbatty a K. P. Wolf. Spolupráce na scénáři P. Zikmund. Kamera J. Macháně. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Oblíbený výpravný dvanáctidílný česko-německý seriál vypráví příběh z první třetiny minulého století, z doby, kdy ve středoevropském teritoriu kralovala opereta, do lidských osudů však zasahovala první světová válka.

Oba náhrdelníky se ocitají v poválečném Berlíně blízko sebe. Ten pravý, považovaný za nepravý, má na krku Charlotta Liebermannová (J. Rauchová), když sama plní Juliův poslední sen – rozhodne se studovat práva. Ten nepravý, považovaný ovšem za pravý, má na krku Josefína (L. Šafránková) při své svatbě s továrníkem Gahlmayerem (J. Abrhám). Také toto Josefínino manželství je však od počátku ohrožené, tentokrát Gahlmayerovým minulým vztahem. Charlotta podlehne lásce k malíři Paustowskému (H. Jaenicke), který ji portrétuje s náhrdelníkem na krku.

Stopáž49 minut
Rok výroby 1992
 ST 4:3
ŽánrSeriál