Portrét populární hudební skupiny s jejími nejznámějšími písničkami (1969). Průvodní slovo G. Oplustil. Scénář J. Müller a A. Nosek. Kamera J. Motejl. Režie A. Nosek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Šest nejznámějších písní country skupiny Rangers z konce šedesátých let 20. století. Uslyšíte mj. písně Malý bejby, Silnice král, Neplač malá a Zvedněte kotvy.

Českou country hudební skupinu Rangers založili v roce 1964 Milan Dufek, antonín Hájek, Jiří Haler, Pavel Fáček a Jiří Veisser, tehdy pod názvem Hillbilly Western. O rok později přišli do skupiny další členové – Jan Vančura a Mirek říhošek, kapela absolvoval první větší koncert ve Vinohradské sokolovně a přijala nový název Rangers. V době normalizace shledalo bolševické vedení smluvní agentury Pragokoncert anglické pojmenování za nežádoucí, a proto hudebníci přijali vynucený název Plavci, zvolený podle jedné jejich starší písně. Po sametové revoluci se skupina ihned vrátila k původnímu názvu Rangers a v roce 1994 se poprvé vydali muzikanti na koncertní zájezd do Spojených států amerických a Kanady, o tři roky později koncertovali také v Austrálii.

Stopáž17 minut
Rok výroby 1969
 čb 4:3
ŽánrHudba