Legendární komediální seriál o rodinném soužití několika generací (1971). Hrají: M. Rosůlková, D. Medřická, Z. Řehoř, od jehož narození letos uplynulo sto let, J. Štěpánková, E. Cupák, D. Kolářová, J. Hanzlík, J. a V. Hybšovi, J. Šejbalová a další. Scénář F. Vavřincová. Kamera J. Novotný. Režie J. Dudek, od jehož úmrtí nedávno uplynulo dvacet let

Na televizní obrazovku se vrací kultovní seriál o jedné svérázné rodince, v níž babička píše detektivky, tatínka zajímají jen želvy, maminka miluje operní árie a starší sestra zase trénuje jógu. Nejmladší členové rodiny, dvojčata, s rozkoší vymýšlejí lumpárny, zatímco jejich otec, a není se co divit, už zcela na všechno rezignoval. Tatínka si zahrál Zdeněk Řehoř, od jehož narození letos uplynulo sto let, a režii měl Jaroslav Dudek, od jehož úmrtí nedávno uplynulo dvacet let.

Ženy se chystají na besídku dvojčat a dávají mužům pokyny, co mají dělat v době jejich nepřítomnosti. Otec Hanák (Z. Řehoř) s Pavlíniným manželem (E. Cupák) pak předávají zkušenosti novomanželovi Zdeňkovi (J. Hanzlík), jak se vyhnout mytí nádobí a domácím pracím. Jak to v takové velké rodince dopadne, vám nabízí další díl oblíbeného seriálu Fan Vavřincové.

* 30. 8. 1920

† 8. 11. 1994


Stopáž48 minut
Rok výroby 1971
 ST čb 4:3
ŽánrSeriál