Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Alena 22. 4. 2020 23:13 Reagovat 9 1

  Jitka Zelenohorská

  Dívám se na tento milý seriál mého mládí při každém opakování a teprve letos jsem si všimla, že v 1.díle se vedle W.Matušky usmívá tehdy mladinká J.Zelenohorská. Mám ji jako herečku ráda a hlavně - opravdu se k Waldovi perfektně hodila, na rozdíl od arogantní Oliny.

  • Janka D. 12. 6. 2020 02:51 Reagovat 1 0

   Já v té době ještě nebyla na světě, ale

   seriál se mi moc líbí. Ani jednou jsem ho neviděla celý, až teď. Ani bych neřekla, že ho napsal sám Dietl... Ohledně Jitky Z. souhlasím. A nedivím se, že jste ji přehlédla. Byla dobře ukrytá a pak, televizní obraz v té době nebyly příliš kvalitní.

 • Alfierri 11. 9. 2019 08:44 Reagovat 11 4

  "...nezvratná propaganda pražské kavárny..." - klišé jak hrom,snad z onoho Rudého Kráva před r.1989

  A kterou pražskou kavárnu má diskutér "Jan Strmiska" na mysli? Nejspíše kavárnu SLAVIA na Smetanově nábřeží - v blízkosti Národního divadla, fakult University Karlovy s názvy DAMU, FAMU a dalších uměleckých škol. Ano - tam se sjednávalo angažmá, hostování - za zády kádrováků v divadlech (nejen pražských) - i pseudozařazením "do sboru statistů"... A trvá to dodnes - tam se sjednává angažmá, ne v kancelářích divadel...

  • Jan Strmiska 11. 9. 2019 11:56 Reagovat 6 11

   Samozřejmě jsem měl na mysli pravdoláskaře, tedy největšího vlastizrádce Havla a spol.,koho jinýho. Dál se tady o politice bavit nehodlám, od toho jsou jiné servery.

   • Alfierri 22. 4. 2020 13:05 Reagovat 8 2

    Posledními vlastizrádci v dějinách Československa byli "soudruzi" - V.Bilak, D.Kolder a G.Husák...

    Byli následováni suitou dalších bolševiků, každé město a každá ves by na ně mohli prstem ukázat... Rodina Havlova, ze které pan president Havel i Ivan M. Havel pocházeli, byla vždy vlastenecká, pro českou kulturu udělala více, než všichni bolševičtí potentáti po roce 1948! A působení pana presidenta V. Havla v čele tohoto státu bylo garancí svobodného rozvoje této země!

 • Jan Strmiska 8. 9. 2019 13:02 Reagovat 2 6

  Za tohle jsem rád

  Tohle je opravdu velký objev, a jsem rád, že k němu došlo. Příběh je samozřejmě nezvratná propaganda pražské kavárny, takže se ani nedivím, že po Dubčekově odvolání šel do trezoru. Ale i tak je dobře, že se to našlo, jako dokument doby to má nevyčíslitelnou hodnotu. Akorát škoda, že se to nenašlo už někdy v 90. letech, jelikož takhle ten dabing přes všechny snahy nemohl dopadnout na výbornou (nemluvě o tom, že si někde dabéři úplně neohlídali synchron, a domluvili trochu později, než původní herci). Na každý pád palec nahoru, a doufám, že přijdou další takové úlovky - i když je mi jasné, že pokud se najde např. nějaký z nedochovaných dílů Hitšarády, tak ho nikdo neodvysílá, jelikož to není pravdoláskařská propaganda (byť bych sám nestál o to, aby pokud by se taky našel jen záznam bez zvuku, aby například Karla Zicha namluvil Libor Terš :D).

  • Radek 10. 9. 2019 20:00 Reagovat 4 1

   Dubčekovo odvolání

   Rád bych jen upravil jednu malou nepřesnost ve Vašem textu. Díl Dinosaurus měl být odvysílán 9.4.1969(viz Rudé právo z toho dne), odvysílán již ale nebyl. Dubček byl odvolán až 17.4.1969 a nahrazen Husákem. Je tedy jasné, že ještě za "vlády" Dubčeka režim přituhoval a "normalizace" zdárně pokračovala.

 • Petr 6. 9. 2019 23:19 Reagovat 3 1

  Dinosaurus - dabing

  Moc jsem se těšil na díl Dinosaurus z oblíbeného seriálu mých dětských let. Ale ten dabing mne na rozdíl od mnohých nepotěšil. Za 1 by ode mne dostala Pavla Tomicová - ta byla hlasu Stelly Zázvorkové nejblíže. Ostatní celkem ušli i když jejich "deklamace" mi občas připomněla argentinskou telenovelu. Paradoxně nejvíce mi, ale vadila paní Janžurová, protože bohužel věk nezastavíš a těch 50 let tam bylo až moc slyšet. Omlouvám se paní Janžurové i všem co to mají jinak, ale raději to měla předabovat její dcera, která má velmi podobný hlas jako její maminka v mládí. Možná se zdá, že jsem moc kritický, ale tento seriál jsem poprvé vídal už v době jeho vzniku a ty hlasy, písničky i celkovou atmosféru kolem si moc dobře pamatuji. Mohla by ČT konečně celý seriál zopakovat v "normálním" čase tak jako každý rok dává Chalupáře, Písaře, nově i Nemocnici, atd...

 • Helena. 5. 9. 2019 23:27 Reagovat 11 2

  Dinosaurus.

  Netrpělivě jsem čekala na uvedení Dinosaura. Byla to milá nostalgie. Díky České televizi, že si dala práci s ozvučením a umožnila nám tento ztracený díl zhlédnout. Byla jsem velmi zvědavá na dabing, dabovat něco, co je zcela němé, to musela být skutečně fuška. A myslím, že dabing se vzhledem k těmto okolnostem povedl celkem slušně. Co mě z dabingu úplně uchvátilo, byl skvělý výkon Pavly Tomicové, Stellu Zázvorkovou "vystřihla" naprosto přesně, téměř k nerozeznání. Pro mne velké překvapení.

 • Radek 5. 9. 2019 22:01 Reagovat 16 1

  poděkování

  Taky děkuji všem, kteří se zasloužili o uvedení tohoto ztraceného dílu. Čekal jsem sice, že protirežimní narážky budou údernější, ale je vidět, že už na jaře 1969 muselo pořádně politicky přituhnout, když toto vadilo. A dabing asi lépe udělat nešlo. Pro mě jako milovníka starých českých seriálů je odvysílání tohoto dílu velkým svátkem. Ještě jednou díky.

 • Kristýna S. 5. 9. 2019 21:49 Reagovat 12 1

  Návrat Dinosaura

  Úžasná práce, díky za ni a tleskám všem, co se na tomto podíleli. Dabing samozřejmě nemůže být 100%, ale v rámci možností se povedl a dopadlo to dobře. Daniel Rous se hodil skvěle, jen jsme možná doma měli trochu problém s Pavlou Tomicovou, ale na druhou stranu, najít někoho vhodného k paní Zázvorkové musí být dost těžký úkol. Akorát by tomu prospělo možná trochu šumu navíc. Ovšem ruchy jsou špičková práce! Takže ještě jednou díky za toto zachráněné dílo, docela chápu, že zmizelo...

 • Zdenek 5. 9. 2019 20:42 Reagovat 18 0

  Dabing Dinosaura

  Děkuji všem zúčastněným za vynikající dabing i výborné ruchy, slyším velkou snahu a vím, že lépe to v žádném případě udělat nešlo, díky...

  • PETR 5. 9. 2019 21:04 Reagovat 2 14

   Dabing je katastrofa

   Proč se to predabovavalo?

   • Zdenek 5. 9. 2019 21:10 Reagovat 13 0

    Proč?

    protože původní zvukový pás se nezachoval, pouze písničky na playback

   • Kristýna S. 5. 9. 2019 23:04 Reagovat 7 0

    Film o filmu

    Tady se můžete podívat na rekonstrukci, je to tam i popsáno: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12744276175-film-o-filmu-dinosaurus/21954215013/

 • Andula A. 29. 7. 2018 08:35 Reagovat 8 16

  V tomto seriálu,

  i když je to myšleno s nadsázkou a sebeironií, tak mi neskutečně leze na nervy ten namyšlený "puchejř" Šárka (Iva Janžurová). I když to má v roli, tak podle mě dost "přehrává". Jinak vynikající seriál !! :-))

  • Gábina 30. 7. 2018 21:52 Reagovat 13 2

   Dovolím si oponovat,

   ale mně nepřijde, že by Šárka byla namyšlená, je to vlastně puberťačka, řečeno dnešním jazykem teenager a Ti si myslí vždy že ví všechno nejlépe a že nad ně není. Ruku na srdce, nebyli jsme lepší než Šárka. A že Iva Janžurová přehrává? Inu to tak už u komických poloh bývá, že herec přehrává, aby tím podtrhl komičnost postavy nebo situace.

  • maruška 23. 8. 2018 15:53 Reagovat 3 4

   janžurovou

   nesnáším, za totáče se mohla ztrhnout a dokonce odpouštěla panu Vinklářovi nad rakví, hyena.maruška

 • Martina 27. 7. 2018 14:33 Reagovat 3 0

  Skupina v díle Miss Diorling

  Nevíte někdo, co to bylo za skupinu/zpěvačku, která zpívala v díle Miss Diorling dvě písničky anglicky? Prošvihla jsem titulky a nikde tuto informaci nemůžu najít.

  • Malecká 28. 7. 2018 10:37 Reagovat 4 0

   Miss Diorling

   Mám stejný problém,ale v titulkach také nebyla. Ví to někdo? Děkuji

  • Elin 29. 7. 2018 12:20 Reagovat 2 0

   Info

   Skupina se jmenuje Joy and the Hit Kids. Zpěvačka Joy Flemingová. Zpěváci dle jmen asi Němci. Na googlu lze najít informace i diskografii a na Youtube i nějaké nahrávky převážně z 60. a 70. let. (Jinak odpověď na Vaši otázku lze najít i zde v diskusi v jednom ze starších příspěvků.)

   • Martina 30. 7. 2018 10:00 Reagovat 1 0

    Díky moc! Na pročítání diskuse do minulosti jsem neměla trpělivost. ;-)

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (7)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi