Nedobrovolně poslední příběh kultovního seriálu o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodině (1969). Nově objevený a zrekonstruovaný díl (2019). Hrají a zpívají: D. Vostřel, I. Janžurová, L. Vostrčilová, S. Zázvorková, J. Hrzán, Z. Najman, V. Černý, M. Kubišová, H. Vondráčková, E. Pilarová, V. Neckář, W. Matuška a další. Kamera J. Eisner. Režie J. Vašta. Režie rekonstruované verze M. Vostřez

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Závěrečný díl příběhů řezníka Rudolfa, jeho dcery Šárky a pohnuté doby. Poslední ztracený díl byl nalezen po téměř 50 letech. Jde o devátou epizodu s názvem Dinosaurus, která se natáčela na jaře 1969. Na obrazovkách už se však neobjevila, protože pořad byl mezitím zakázán.

O ztraceném dílu si odborníci dlouho mysleli, že z něj fakticky nic nezbylo. Přesto se nalezl takřka celý, chybělo přibližně jen prvních deset minut dílu a část unikátních záběrů se našla němá. Podle původních scénářů se jim proto po půl století v České televizi vrátil zvuk. Iva Janžurová byla jednou z mála, která po padesáti letech namlouvala sama sebe.

Díl s názvem Dinosaurus byl natočen podle povídky Raye Bradburyho „Dinosaur Tales“ a jeho leitmotivem je cestování časem, Šárka se totiž vydá raketou alias strojem času do třetihor a zbytek rodiny vyráží za ní, aby ji „ulovili“, podobně jako dinosaura v povídce Raye Bradburyho.

Hercům, kteří již nemohli namluvit své tehdejší role, zapůjčili hlasy tito jejich kolegové: Daniel Rous Darku Vostřelovi, Zbyšek Pantůček Vítězslavu Černému, Rudolf Kubík Zdeňku Najmanovi, Pavla Tomicová Stelle Zázvorkové, Kateřina Seidlová Lídě Vostrčilové, Antonín Holub svému dědečkovi Jiřímu Hrzánovi a Bohuslav Kalva Vladimíru Huberovi.

Stopáž86 minut
Rok výroby 2019
 ST HD 4:3
ŽánrSeriál