Legendární seriál Jaroslava Dietla o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodiny (1967). Hrají a zpívají: D. Vostřel, I. Janžurová, S. Zázvorková, L. Vostrčilová, J. Hrzán, M. Kubišová, W. Matuška, H. Vondráčková, L. Kozderková, Y. Přenosilová, M. Homola a další. Kamera J. Eisner a J. Lebeda. Režie J. Vašta

Tentokrát je hlavním hybatelem děje Šárčin kamarád Jarda Vaněk. Na oslavu Silvestra přišel v dobovém kostýmu a v pohodlí kouzelného křesla se nechal unést svou fantazií až do sedmnáctého století a sám sebe pasoval na generalissima Albrechta z Valdštejna. Zájem krásných žen už byl jen logickým vyústěním jeho nového postavení. To se ale samozřejmě nelíbí Šárce, a tak se ve snu pokusí zbavit svých sokyň. Vše se ale zamotá a Šárka i s Vaňkem skončí ve vězení, ze kterého je má právě Vaněk vysvobodit. Odměnou za vysvobození by měla být pusa.

Události se však zamotají i v realitě dneška, kdy se rodičům nezdá soukromý večírek obou teenagerů. Rudolf sice mladíka z oslavy vykáže, ale po pár dalších peripetiích se nakonec všichni opět sejdou u stejného stolu. A závěrečná písnička Waldemara Matušky Slavíci z Madridu již doprovází tuto společnou kostýmovanou hostinu.

Stopáž67 minut
Rok výroby 1967
 ST HD čb 4:3
ŽánrSeriál