Nestárnoucí česká zpěvačka, obdivovaná generacemi milovníků krásných melodií (1972). Dále účinkují K. Vlach a K. Štědrý. Kamera K. Holub. Režie P. Most

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Už několikátou generaci provází životem ojedinělý hlas Yvetty Simonové, legendy české populární písničky. Stálice české populární hudby se narodila v Českém Brodě. Začala nejprve zpívat jako operetní a muzikálová zpěvačka v Bratislavě a posléze i v Hudebním divadle v Karlíně. Teprve později se z ní stala zpěvačka populárních písní. Na svůj umělecký život vzpomíná v rozhovoru s Karlem Štědrým.

Poprvé se zpěvačka provdala za manažera Lucerny Františka Spurného. Příjmení Spurná jí na Simonová změnil Jan Werich. Jejími dalšími životními partnery byli hudební skladatel Jaromír Vomáčka a dirigent Karel Vlach, v jehož orchestru byla hlavní pěveckou hvězdou. Za svůj život nazpívala přes 500 písní, řadu z nich pak se svým dlouholetým kolegou zpěvákem Milanem Chladilem. V 60. letech 20. století zaznamenala Simonová značnou popularitu, umísťovala se na předních příčkách čtenářské ankety Zlatý slavík. V té době natočila velké množství dodnes známých písní, vystupovala velmi často v rozhlase i v Československé televizi. Nazpívala i dvě písně do českého filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Diváci se mohou těšit na řadu oblíbených písniček, mj. Já jsem zamilovaná textaře Zdeňka Borovce a skladatele Jaromíra Vomáčky, Venku sněží, Houslista, Na voru z bambusu a Vzpomínky.

Yvetta Simonová
zpěvačka

Yvetta Simonová

* 4. 11. 1928


Stopáž24 minut
Rok výroby 1972
 čb 4:3
ŽánrZábava