O zpěvákovi s krásným témbrem hlasu, od jehož narození uplynulo 90 let (1972). Scénář a průvodní slovo K. Štědrý. Kamera K. Holub. Režie P. Most

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Český populární zpěvák Milan Chladil (1931–1984), od jehož narození uplynulo 8. února 90 let, se narodil v Brně. Na přání otce, který byl krejčí, se vyučil stejnému řemeslu a pak vystudoval obchodní školu. Na počátku padesátých let minulého století začal v rodném městě zpívat s orchestrem Erika Knirsche. Zpěv začal studovat na konzervatoři, pak chodil na soukromé hodiny u Konstantina Karenina, stejného pedagoga jako Karel Gott.

Později vystupoval s orchestrem Zdeňka Bartáka, kde se setkal se zpěvačkou Yvettou Simonovou, odkud přešel do Orchestru Karla Vlacha, kde působil jako hlavní sólista, spolu se zmíněnou uměleckou kolegyní. S ní nazpíval řadu duet. Mezi nejznámější patří O nás dvou, My dva a čas, Sladké hlouposti, Až na severní pól nebo Sentimentální. Milan Chladil zemřel v roce 1984 cestou z vystoupení v Kašperských Horách.

V Chladilově podání mj. uslyšíte Bílá růže, vidím tvůj stín, Píseň o Renatě a Ta, kterou si vezmu.

Pořad věnovaný Milanu Chladilovi, který na nejrůznějších místech vypráví Karlu Štědrému o tom, jak se stal zpěvákem, prokládaný jeho písněmi.

Milan Chladil
herec, zpěvák

Milan Chladil

* 8. 2. 1931

† 28. 6. 1984


Stopáž22 minut
Rok výroby 1972
 ST čb 4:3
ŽánrZábava