Režisér Jaromír Vašta uvádí populární písničkový cyklus 60. let, s nímž tentokrát zavítá do pražského divadla Rokoko (1995). Zpívají: K. Gott, M. Kubišová, H. Vondráčková, E. Pilarová, W. Matuška, Y. Přenosilová, J. Vašíček, M. Chladil a další. Připravili: A. Berková, J. Polák a J. Vašta

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Divadlo Rokoko je pražská divadelní scéna, která se nalézá v stejnojmenném paláci na Václavském náměstí, v bezprostředním sousedství proslulé Lucerny. Jedná se o podzemní prostory, které byly uvedeny do provozu v době první světové války, kdy zde byl zřízen Kabaret Rokoko, jehož ředitelem se stal Karel Hašler. Jeho tehdejší repertoár byl poskládán ze šansonů, skečů a různých parodických scének. Po Karlu Hašlerovi převzal řízení kabaretu spisovatel Eduard Bass, jehož zásluhou se zde zformovala legendární Červená sedma.

Po II. světové válce zůstalo divadlo uzavřeno a sloužilo jako skladiště. V roce 1948 zde byla dokonce zřízena závodní jídelna. Novodobě zahájilo Divadlo Rokoko svoji činnost počátkem března 1958. Tehdy nastal úspěšný rozvoj scény pod vedením Darka Vostřela, který až do normalizačních let vedl zdejší soubor jako ředitel. Společně s hercem Jiřím Šaškem zde také vytvořil známou komickou dvojici, kterou uvidíte v tomto pořadu.

V šedesátých letech došlo k výraznější orientaci divadla na tehdy moderní hudebně-dramatické formy a tato scéna začala konkurovat tehdy velmi populárnímu Divadlu Semafor, které sídlilo nedaleko odtud.

V oné době zde působila plejáda tehdy začínajících zpěváků z žánru pop-music – mimo jiné například Marta Kubišová, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Waldemar Matuška, Jitka Zelenková, Pavlína Filipovská, Eva Pilarová, Karel Hála, Karel Štědrý, Hana Hegerová i Olympic. Repertoár divadla tvořily zejména kabaretní pásma a hudební recitály.

Stopáž63 minut
Rok výroby 1995
 4:3
ŽánrZábava