Režisér Jaromír Vašta uvádí populární písničkový cyklus 60. let (1995). Zpívají: E. Pilarová, M. Kubišová, H. Vondráčková, W. Matuška, V. Neckář, K. Štědrý a další. Připravili: A. Berková, B. Slavík a J. Vašta

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Poprvé Taneční orchestr Československého rozhlasu (TOČR) vystoupil 28. března 1960 ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Později doprovázel soutěž „Hledáme písničky pro všední den“, z níž vzešla řada dodnes populárních hitů. Základnou TOČRu bylo studio A v karlínské rozhlasové budově blízko historické Invalidovny. Tam vznikly skoro všechny nahrávky. Všechny hudebníky i s tehdejším kapelníkem K. Krautgartnerem můžete vidět ve filmu „Kdyby tisíc klarinetů“. Tehdy také Československá televize začala produkovat cyklus „Vysílá studio A“, který dodnes patří do zlatého fondu televizní zábavy.

Tentokrát uslyšíte v podání TOČRu, W. Matušky a E. Pilarové písničky z muzikálu Divotvorný hrnec (Finian’Rainbox), který do češtiny přebásnil Jan Werich. Původní autoři amerického muzikálu byli Burton Lane, Edgar Yip Harburg a Fred Saidy. Divotvorný hrnec uvedli Jan Werich a Jiří Voskovec 6. března 1948 v Hudebním divadle v Karlíně, a byla to zároveň jejich poslední společná divadelní hra. Jan Werich sehrál legendární roli vodníka Čochtana, Jiří Voskovec ještě hru režíroval před definitivním odchodem do emigrace. Hudbu upravil Zdeněk Petr.

Stopáž48 minut
Rok výroby 1995
 4:3
ŽánrZábava