Případ poštovní doručovatelky Irenky. Martin Růžek v cyklu komedií Jaroslava Dietla, od jehož úmrtí letos uplyne 35 let (1982). Dále hrají: D. Kolářová, J. Hanzlík, L. Termerová, A. Kreuzmannová, J. Švandová, E. Svobodová a další. Kamera S. Rašilov. Režie Z. Podskalský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce, kdy si připomínáme 35 let (†29. 6. 1985) od úmrtí renomovaného autora televizních seriálů, filmového a televizního scenáristy, dramatika a dramaturga Jaroslava Dietla, se na televizní obrazovku vrací oblíbený cyklus komedií s nezapomenutelným Martinem Růžkem v hlavní roli advokáta v penzi, doktora Kostrhuna.

Doktor Kostrhun (M. Růžek) se shání po svém důchodu, doručovatelka Irenka (L. Termerová) mu ale sdělí, že peníze ještě nepřišly. Večer ale přijde její matka (A. Kreuzmannová) a peníze přinese. Co je ale právě doktorovi podezřelé – bez potvrzení a podpisu. Irena je rozvedená, staví dům, navíc kdysi chodila s Kostrhunovým zetěm. Pak manžel advokátovy dcery přináší menší zálohu na plat, protože půjčil peníze, jak tvrdí, svému kolegovi z práce. Ve skutečnosti je ale půjčil Ireně. Podezření se stupňuje, peníze nedošly dalším obyvatelům vesnice. Zdá se, že Irena má vážný problém. Může jí doktor Kostrhun pomoci?

Jaroslav Dietl
dramaturg, scenárista a dramatik

Jaroslav Dietl

* 22. 5. 1929

† 29. 6. 1985


Stopáž42 minut
Rok výroby 1982
 ST 4:3
ŽánrSeriál