Populární seriál, ve kterém diváci poprvé hlasovali a rozhodovali o dalším ději. Do kuchyně nastupuje nová posila, krásná žena. Problémy s tím spojené musí řešit náš rozpačitý hrdina v podání Josefa Dvořáka. Jak se zachová? (1984). Dále hrají: L. Krbová, K. Augusta, J. Vala, K. Macháčková, B. Holišová, J. Paulová, V. Thielová, A. Navrátil a další. Scénář J. Dietl. Kamera J. Lebeda. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovky České televize se vrací populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. Seriál uvádíme jako vzpomínku na scenáristu a dramatika Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplynulo devadesát let (*22. 5. 1929 – †29. 6. 1985).

Do kuchyně nastoupí nová síla, mladá kuchařka Anděla Kouřimská (L. Krbová). Asi stěží by se v podniku našel muž, který by se při pohledu na ni ubránil hříšným myšlenkám. Všichni jí nadbíhají a s úsluhami to pořádně přehánějí. To se samozřejmě, nelíbí Svatoplukovi (J. Dvořák). Nejvíc to ale přežene šéfkuchař Slíva (K. Augusta), který se chová, jakoby pozbyl poslední zbytky zdravého rozumu, a Andělka toho ráda využívá. Výsledkem jsou mnohonásobně vyšší prémie, které na rozdíl od ostatního personálu obdrží slečna Kouřimská. To vyvolá následné roztrpčení u kolegů, konflikt se Svatoplukem, rozpad jednoho manželství… Zkrátka a dobře je tu spousta zapeklitých situací, které náš rozpačitý hrdina musí řešit. Tyto nikterak příjemné události však výrazně ovlivní i Svatoplukův osud.

Stopáž73 minut
Rok výroby 1984
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál