Populární seriál, ve kterém diváci poprvé hlasovali a rozhodovali o dalším ději. Jak se vypořádat s nepříjemnými situacemi v kuchyni lázeňského hotelu Grand, které neberou konce? Josef Dvořák v roli oblíbeného kuchaře (1984). Dále hrají: J. Vala, K. Augusta, K. Macháčková, J. Paulová, S. Beneš, I. Luťanský, V. Thielová, J. Bruder, A. Navrátil a další. Scénář J. Dietl. Kamera J. Lebeda. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovky České televize se vrací populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. Seriál uvádíme jako vzpomínku na scenáristu a dramatika Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplyne devadesát let (*22. 5. 1929 – †29. 6. 1985).

Svatoplukovy trable v kuchyni lázeňského hotelu Grand neberou konce. Po nesnášenlivém šéfovi diety Livorovi z předchozího dílu se nyní rozhodl šéfa Sváťu (J. Dvořák) pozlobit kuchař Venca Macák (J. Bruder). Láska k pivu ho naučila vychytralým způsobům, jak s nesmírně důvěryhodným a solidně vypadajícím výčepním (S. Beneš) směňovat potraviny z kuchyně za láhve svého oblíbeného nápoje. Ten pak Macák rafinovaně v kuchyni konzumuje. Výsledkem jsou zkažená jídla a rozhořčení návštěvníci restaurace. Když se však Svatopluk pokusí došlápnout si na něj, narazí. Venca je mnohem vychytralejší, než se čekalo, a personál uvítá jakoukoli půtku s Kuřátkem jako příjemné zpestření nudného pracovního procesu.

Stopáž72 minut
Rok výroby 1984
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál