Populární seriál, ve kterém diváci poprvé hlasovali a rozhodovali o dalším ději. Josef Dvořák v roli Sváti Kuřátka řeší osudové změny a rozhodnutí (1984). Dále hrají: K. Macháčková, J. Somr, J. Bohdalová, J. Bláha, D. Veškrnová, Z. Bydžovská, G. Vránová, V. Brodský, D. Matásek, O. Vlach, R. Vrchota a další. Scénář J. Dietl. Kamera J. Lebeda. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovky České televize se vrací populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. Seriál uvádíme jako vzpomínku na scenáristu a dramatika Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplyne devadesát let (*22. 5. 1929 – †29. 6. 1985).

Neděle bývá pro většinu lidí dnem odpočinku, pro některé je to den pracovní jako každý jiný a pro někoho je to zase den osudových změn a rozhodnutí. To je případ Svatopluka Kuřátka (J. Dvořák), jehož vztah s Hedvikou (K. Macháčková) pokročil natolik, že si na neděli naplánovali u jejích rodičů zásnuby. Štěstí se usmálo i na věčně zachmuřeného kuchaře Křikavu (letošní jubilant J. Somr), kterého dlouhodobě trápí rodinné problémy. Znenadání přijíždí jeho žena (J. Bohdalová) a věci pokročí tak daleko, že ho pozve domů. Mezi zaměstnance „prosákne“ zvěst o tom, že hotel se má z důvodů rekonstrukce na dlouhou dobu uzavřít. Každý si už nějaké nové místo shání, jenom kuchař Šechtl (J. Moučka) o ničem neví. To je také důvod, proč odmítne zaskočit v neděli za Křikavu, pro něhož je opětovné sblížení s manželkou důležitější než cokoli jiného. Černý Petr nakonec zbyde opět na Svatopluka, který s Křikavou sympatizuje a chtěl by mu pomoci. Ale jak? To je další z rébusů, na jehož řešení se podíleli i diváci.

Stopáž66 minut
Rok výroby 1984
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál