Kriminální příběh o neumlčitelnosti svědomí. Podle povídky Karla Čapka (1990). Hrají: V. Brabec, I. Svobodová, J. Jirásková, P. Kostka a V. Koktová. Scénář J. Z. Novák. Kamera V. Opletal. Režie P. Háša

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Povídky velikána české moderní literatury Karla Čapka ze sbírky „Povídky z druhé kapsy“ jsou příběhy s tajemstvím, ve kterých se řeší záhadné kriminální případy. Nevystupují v nich velcí detektivové ani slavní zločinci, jen obyčejní lidé, ale o to nejsou jejich vášně, city a zločiny menší. Vyprávějí především o záhadách lidské duše. Tématem povídky Závrať je zločin z minulosti, který se vyjeví díky neumlčitelnému svědomí. V roce 1990 povídku natočil režisér P. Háša ve výborném hereckém obsazení v čele s V. Brabcem v hlavní roli.

Bohatý továrník Arnošt Gierke (V. Brabec) se urychleně vrátil se svou mladou manželkou (I. Svobodová) ze svatební cesty z Benátek. Když totiž vystoupal na místní věž, postihla ho závrať, která nezmizela ani po návratu domů. Mladá manželka se snaží muži pomoci a na radu Arnoštovy sestry (J. Jirásková) povolá doktora Spitze (P. Kostka). Ten se pomocí mužových potlačených myšlenek a představ dobere skutečné pravdy.

Stopáž27 minut
Rok výroby 1990
 ST 4:3
ŽánrSeriál