Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • martina 9. 3. 2013 21:58 Reagovat 9 0

  prosba

  Jsem ráda za opakování původních českých nejoblíbenějších (profilových) Večerníčků ku výročí čt. S čím se ale nedokážu srovnat je přemíra reklam před a po Večerníčku (mléčný výrobek č.1 - hračka - mléčný výrobek č.2 či džus - "Kdy už to konečně začne? Proč tam byl ten medvěd a co to znamenalo? Proč už tam není."), ale hlavně jejich zvýšená hlasitost. Moje dítě, ukolébané osvědčenou a krásnou večerníčkovou znělkou tak každodenně zažívá zbytečný šok. Večerda pro mě znamená hezkou vzpomínku na dětství. Chtěla jsem ho zprostředkovat i svým dětem. Co si z toho ale budou pamatovat dnešní děti, to teda nevím. To si nemůžete uhlídat hlasitost vysílaných spotů? Nepřipadá vám hloupé, ba trestuhodné a nemorální vysílat před Večerníčkem reklamy? Nestydíte se? Nemá Rada pro rozhlasové a televizní vysílání hlídat i toto?

 • Agaqx 28. 2. 2013 04:50 Reagovat 1 3

  Jen české?,

  Já jsem byl moc malý, asi to byla cizí pohádka, hrály tam živá zvířata, Rezka hbitá, víc si nepamatuji.

  • mluno 11. 11. 2013 14:41 Reagovat 3 0

   Smysl ahlasitost reklam

   Už dlouho se chystám, že se zeptám, co znamená, že večerníček přináší ten nebo ten. Chápal bych to u nových večerníčků, tam jsou ale sponzoři v titulcích. Čím teda ten bobík nebo kravík a jiní pomohli večerníčku na obrazovku. Ale k tomu jsem psát nechtěl. Spíš hlasitost reklam. Já mám na televizi funkci automatického dorovnání, která to spolehlivě potlačí, proto mi to v televizi ani nepřijde. Kromě toho se to nesmí, tak jsem měl za to, že toto dělají pouze komerční televize. A nechal jsem se přesvědčit, že to je subjektivním vnímáním. Teď jsem ale stříhal nahrávky (začal jsem u večerníčků) z videa (nové video neumí stříhat a musím to dělat v PC) a na zvukové křivce je to naprosto evidentní, reklamy jsou vytažené na maximum (0 dB) vše ostatní má amplitudy někde na jedné třetině lineární stupnice(-10 dB log stupnice). To se nedá vysvětlit jinak než úmyslem (nebo neschopností zvukařů, ale to by nevycházelo do reklam naprosto vždy). Na co maji zvukaři tu spoustu hejblátek a budíků.

 • Jarmila Hannah Čermáková 14. 1. 2013 16:00 Reagovat 10 0

  Znělka

  Znělku napsal mistr Jaroslav CELBA a jsem velmi pyšná na to, že zhudebnil i jednu z mých básní s titulem PANENSKÁ pro smíšený pěvecký sbor.

 • Jana 9. 9. 2003 18:56 Reagovat 9 3

  Vecernicek

  Kremilek a Vochomurka asi neodmyslitelne patri k destvi kazdeho z nas. Je to mile vypraveni se dvema milymi postavickami.

 • Samuel 22. 5. 2003 12:39 Reagovat 10 0

  noty na znělku večerníčka

  chtěl bych se zeptat, kde bych mohl sehnat notový zápis na ůvodní znělku večerníčku Křemílka a Vochomůrky (resp. Pohádky z mechu a kapradí). Moc budu vděčný za každičkou radu. V.L.

  • Jan 4. 3. 2013 10:31 Reagovat 3 0

   Noty pro klavír

   Noty pro klavír k úvodní znělce jsou k dispozici na webu easypiano.cz

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi