Chyby v seriálu

Scéna, kde Honzík s Mařenkou letí létajícím kufrem

Chyba: Mařenka s Honzikem se chystají vletět do vlaku. Shora se dívají na motorák. Následuje střih z vlaku, jak vlétají dovnitř - a najednou jsou v klasickém kupé, které v motorácích nenajdeme.

Scéna, kdy se pan Majer promění v jezevčíka

Chyba: Pan Majer zapíjí vodou ze skleničky prášek, protože ho z blázince v televizi bolí hlava. Položí sklenici na stůl, v tu chvíli ho čaroděj Vigo promění v jezevčíka, a sklenička je najednou pryč!

Vodník je na dvou místech

Chyba: V devátém díle je v davu pohádkových bytostí, kteří v říši pohádek protestují proti změnám, které dělá Xenie, vidět vodník, ačkoliv z říše pohádek uprchl vodní cestou a je v té době v říši lidí.

Přetržená fotografie Petra

Chyba: Xénie zahlédne fotografii Petra, kterou Arabela schovala pod mísu s ovocem, není přetržená, přestože v předchozí scéně král Arabele fotografii roztrhl a ve scéně následující ji Arabela drží přetrženou na dva kusy.

Arabela drží kufr

Chyba: Když Arabela utíká od Rumburaka do světa lidí, drží létající kufr v pravé ruce. Když se však vzápětí ve světě lidí objeví, drží jej v ruce levé.

Hlava bez těla

Chyba: Při záběru na Škodovku vznášející se nad ulicí, ve scéně, která následuje po rozhovoru s docentem Hrachem, je v levé části obrazovky vidět samostatně se pohybující hlavu člověka (označena šipkou), jako důsledek techniky, pomocí které se tento trik natáčel.