Pásmo muzikálových melodií a humorných scének uvádí Miloš Kopecký (1980). Účinkují: L. Kořínková, L. Kozderková, Y. Simonová, M. Chladil a P. Bartoň, hraje Orchestr K. Vlacha. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Rezek

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hudební vystoupení jsou nejčastěji uskutečňována na koncertech, popřípadě v různých sportovních halách. Hudba se ale vyskytuje i na jevišti například v divadlech. Mezi základní patří následující: opera, opereta, muzikál, melodram, pantomima, sbor a baletní výstupy. Zvuky v divadelním představení se nazývají jako scénická hudba.

V operetě jsou vedle zpívaných části i pasáže mluvené. Většinou jsou zábavné a vychází z běžného života. Hlavním znakem francouzské operety je kankán, vídeňské pak valčík. Na muzikály jsou často velké reklamy a samotné jeviště je efektně nasvíceno. Děj nebývá velmi složitý a často bývají filmově zpracovávány. Muzikál vznikl na newyorském bulváru Broadway. V pantomimě se děj vyjadřuje pohybem. Všechno si můžeme domyslet. Zpravidla bývá doprovázena hudbou. Dříve byla užívaná ve filmu, třeba grotesky s Charliem Chaplinem.

V programu z divadelních písniček mj. uslyšíte My Fair Lady, Hello, Dolly!, Slaměný klobouk, Funny Girl, Divotvorný hrnec a Muž jménem la Mancha. Slavné melodie přednesou L. Kořínková, L. Kozderková, Y. Simonová, M. Chladil a P. Bartoň, hraje Orchestr K. Vlacha.

Stopáž43 minut
Rok výroby 1980
 ST 4:3
ŽánrZábava