Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Máte stále problémy s přehráním videa?
Podívejte se do nápovědy, nebo nám nahlaste chybu
Slovácko sa nesúdí

11 Odplata

Obsah dílu

Spravedlnost se leckdy ubírá klikatýma cestičkama. Někdy se jí musí i pomoci, aby nakonec došla tam, kam musí. O této pravdě byl přesvědčený i stařeček Pagáč. A tak když už měl dost špatností, které páchali hajný Čagan a hospodský Kudla, připravil na ně důmyslnou past. Využil jejich hloupost, nadutost, lakotu a popudil je proti sobě.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Další díl
12 Poslední vůle

Přehled dílů

Video nelze z licenčních důvodů přehrát

2 Polénko

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Tou pomyslnou jámou je v našem příběhu kus obyčejného polénka, ve kterém je docela malý otvor naplněný dynamitem a které má vykonat pomstu za sousedovo nevhodné chování.
Premiéra neděle 8. 7. 2001 na ČT 2
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

1 Parohy

Parohy mohou být dvojí: skutečné a pomyslné. Ty pomyslné nasadí brzy po svatbě mladá Kača svému staršímu manželovi. To se ale nelíbí stařečkovi Pagáčovi a jeho příteli Jurovi Kláskovi. Rozhodnou se zapeklitou situaci vyřešit a všem zúčastněným pomoci.
Premiéra neděle 11. 8. 2002 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

3 Nadílka

Kožkařa Froliša Puchýřa, kterému není nic svaté, pošle své dva synky, aby chodili jako čert a Mikuláš. Bez pořádné „nadílky“ se nemají vracet. Představa výprasku stačí k tomu, že se z kluků stanou zloději. Chytrá hlava, kamarád Jura Klásek, Frolišova hloupost i trocha štěstí se pak postarají, aby tu zaslouženou nadílku dostal ten pravý.
Premiéra neděle 25. 8. 2002 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

4 Hody

Je majetek víc než vzájemná láska dvou mladých lidí? Jak pro koho. Pro rodiče vlastnící grunt ano, pro zamilované „děti“ ne. A prosby ani vyhrůžky nejsou nic platné. Švarný mládenec vždycky dostane přednost před zamindrákovaným mazánkem, který má do chlapa hodně daleko.
Premiéra neděle 1. 9. 2002 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

5 Divadlo

Všechno zlé je k něčemu dobré, i když podle stařečka Pagáča to prý byla největší hrůza jeho života. Co? Když hráli divadlo. Hru napsal Jura Klásek a režíroval ji sám stařeček Pagáč, jenž do rolí milovnického páru obsadil Janka Obrůčku a Mařenku Ohnicovů. To se ale nelíbilo starému Ohnicovi.
Premiéra neděle 8. 9. 2002 na ČT 1
Video nelze z licenčních důvodů přehrát

6 Medicína

Začalo to nevinně. Stařeček Pagáč měl vztek na Cyrila Píšťalu, který mu tajně vypil zakopanou slivovici. Chtěl ho potrestat, ale Cyril onemocněl. A když na Slovácku nepomůže nemocnému chlapovi slivovice, je každá rada drahá.
Premiéra neděle 15. 9. 2002 na ČT 1

Napište nám