Historií humoru a lidové zábavy provází Viktor Preiss (1993). Dále účinkují: J. Štercl, J. Braun, J. Helekal, L. Gerendáš, J. Bruder, skupiny KTO, Červánek, Mustangové, Pacifik, Schovanky, Rangers a další. Režie I. Paukert, jehož nedožité devadesáté narozeniny jsme si tento měsíc připomněli

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hudebně zábavný pořad Až ztichnou bílé skály z televizního cyklu V Praze bejvávalo blaze natočil režisér scenárista Ivo Paukert (*13. 4. 1931 – †4. 4. 2013), který se narodil 13. dubna před devadesáti lety v našem hlavním městě. Po absolutoriu Filmové fakulty Akademie múzických umění v roce 1955 začal spolupracovat s Československou televizí. Byl znám jako výrazný televizní tvůrce zaměřený především na oblast televizní zábavy. Mimo jiné režíroval po deset let přímé přenosy z předávání televizních cen TýTý.

Herec a bavič Viktor Preiss nás v hudebně zábavném pořadu provází historií humoru a pražské lidové zábavy. Dnes se vydáme z velkoměsta do přírody, do luhů a hájů, které si tolik oblíbili trampové a založili zde své osady. Odkud pochází tak velká obliba trampingu a trampské písničky v československé kultuře. To vám přiblíží zajímaví hosté. Slavné písničky od táboráku vám dnes zazpívají Mustangové, Pacifik, Plavci nebo Nové Schovanky.

Ivo Paukert
režisér, scenárista

Ivo Paukert

* 13. 4. 1931

† 4. 4. 2013


Stopáž49 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3
ŽánrZábava