Koncert folkové skupiny z Music Baru s písničkami Víta Sázavského, jehož šedesátiny si dnes připomínáme (1999). Režie A. Rezek

Český kytarista, violista a hudební aranžér Vít Sázavský, jehož šedesátiny právě oslavujeme, se narodil 15. května 1958 v Praze. Koncem sedmdesátých let 20. století, působil v písničkářském duu se Zdeňkem Vřešťálem, po seznámení se Zuzanou Navarovou založili skupinu Nerez. Koncem osmdesátých let minulého století napsal se Zuzanou Navarovou hudbu k animovanému filmu Michaely Pavlátové Křížovka. Zpívá také na CD Morytáty a balady a hostuje na albu Zuzany Navarové Caribe.

Po rozpadu kapely Nerez aranžoval většinu písní na albu Divné století Jaromíra Nohavici, se kterým často spolupracuje. Hrál v doprovodné Kapele (živé album Jaromír Nohavica a Kapela – Koncert 1998), ze které později vznikla kapela Neřež.

Spolu se Zdeňkem Vřešťálem koncipoval album Podívej Marie Rottrové. S Jiřím Sedláčkem produkoval sampler určený převážně pro děti Havěť všelijaká.

Podepsaný je i pod obdobným projektem Sloni v porcelánu. V roce 2008 mu k padesátým narozeninám vyšlo kompilační album Nerez – Neřež 1982–2007.

Vít Sázavský je též vrcholovým hráčem scrabblu. Na koncertu kapely Neřež konaném koncem minulého tisíciletí v Lucerna Music Baru zazní Sázavského autorské písně Sobota, Pátý den, Tisíc dnů mezi námi a další.

Stopáž55 minut
Rok výroby 1999
ŽánrHudba