Vzpomínka na jihočeského autora hudby Ádu Doška (1997). Dále účinkují: Galánečka, Viktorky, Kamenička, Božejáci, Třeboňská 12 a Veselka. Kamera P. Beňa. Režie M. Sobota

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ve vzpomínkovém hudebně zábavném televizním pořadu na jihočeského autora dechové hudby Ádu Doška mj. uslyšíte jeho Vltavotýnskou polku, Zahrádečku, Olešnickou polku, Muzikantské toulky, Tam na severu daleko, Povětrné střevíčky a Věrným přátelům.

Dechová hudba nebo zkráceně dechovka je hudební žánr, který pro svůj projev využívá zejména žesťové nástroje a perkuse. Ten byl v minulosti využíván zejména u vojenských hudeb a posádkových kapel. Za Rakouska-Uherska se o Češích říkalo, že jsou nejhorší vojáci, ale nejlepší muzikanti.

Její zvláštní hudební styl je spojením evropské klasické a lidové hudby. Vznikl tak zábavní hudební žánr, který je dodnes v širokém spektru využíván k prezentaci pro ni typickou pochodovou, smuteční, taneční (polkou, valčíkem) také i koncertní hudbou (například lázeňské promenádní koncerty). Propojením dechové hudby, afroamerického folklóru a blues vznikl v USA základ pro vznik klasického jazzu.

Stopáž32 minut
Rok výroby 1997
 4:3
ŽánrHudba