Na tuhle písničku nikdy nezapomenu! Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1982. Hrají: J. Hanzlík, D. Kolářová, V. Menšík, O. Lackovič, B. Holišová a další. Scénář I. Bednář. Kamera S. Rašilov. Režie F. Filip

Karel (J. Hanzlík) jede navštívit svou dívku Stáňu Dvořákovou (D. Kolářová), která slaví narozeniny. Chce ji překvapit a osobně poblahopřát. Na sídlišti ale zabloudí a pošťačka ho zavede na správnou adresu. Přitom mu sdělí, že se jeho dívka právě vdává – nese jí totiž svatební blahopřání. A opravdu, z jejího okna je slyšet hudba. Zklamaný mladík jde raději do hospody, kde vypráví místním štamgastům (V. Menšík a O. Lackovič), co se mu přihodilo. Náhodou se tam objeví jeho dívka, která mu vše vysvětlí… Více už vám ale neprozradíme, podívejte se na dnešní bakalářský příběh.

Příběh uvádíme jako připomínku herectví V. Menšíka, od jehož úmrtí uplyne právě v těchto dnech 30 let (*9. 10. 1929 – †29. 5. 1988).

* 9. 10. 1929

† 29. 5. 1988

Mistr zábavy a vypravěčského talentu. Účinkoval v desítkách zábavných pořadů, které uváděl a provázel svým typickým vyprávěním a anekdotami. Vytvořil také řadu nezapomenutelných postav ve filmech, které patří k nejvýše ceněným.


Stopáž20 minut
Rok výroby 1982
 ST 4:3
ŽánrFilm