Vladimír Menšík a Martina Menšíková uvádějí malou retrospektivu bakalářských příběhů Jaroslava Dietla, od jehož úmrtí brzy uplyne 35 let, a režiséra Jaroslava Dudka, od jehož úmrtí letos uplyne 20 let (2000). V povídkách Kbelík, Revizoři a Zip hrají: J. Bláha, A. Vránová, D. Hlaváčová, M. Nedbal, J. Kepka, J. Hlaváčová, L. Munzar, J. Dítětová, V. Fabianová a další. Připravili: A. Berková, D. Bautzká, A. Nožička a J. Dudek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vladimír Menšík a Martina Menšíková uvádějí malou retrospektivu třech bakalářských příběhů Jaroslava Dietla a režiséra Jaroslava Dudka.

Kbelík

Záletný manžel doma ohlásí, že jede na služební cestu, a odjede k milence, kterou má ve vedlejším domě. Přitom kontroluje oknem činnost své rodiny, kde mu nejvíce vadí tchyně. Co se všechno může stát, když jde od milenky vysypat kbelík?

Revizoři

Mladý účetní revizor si nestihne koupit jízdenku na vlak. Když přijde revizor, starý praktik, mladík se mu představí také jako revizor. Starý revizor začne mladého poučovat a chlubí se, že pozná každého černého pasažéra. Jak se zachová mladý účetní revizor?

Zip

Rozvedená Jiřina se seznámí při ztrátě peněženky s pohledným mužem. Ten se jí začne dvořit a pozve ji na operu a večeři. Jiřina shání slavnostní oblečení, které je jí těsné. Vznikne trapná situace? A jak se vyřeší?

Jaroslav Dietl
dramaturg, scenárista a dramatik

Jaroslav Dietl

* 22. 5. 1929

† 29. 6. 1985


Stopáž57 minut
Rok výroby 2000
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál