O nejdelší české řece slovem i obrazem ve speciálním cyklu (2004). Připravili K. Čáslavský a P. Vantuch

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Další díl cyklu začíná ještě na zdymadle u Vraného nad Vltavou, jehož stavbu jsme sledovali v minulých dvou pořadech. V polovině prosince 1935 začalo napouštění nádrže, v následujícím roce už bylo v plném provozu jak zdymadlo, tak i elektrárna. Bylo to úplně první dílo budoucí Vltavské kaskády, napjatě očekávané – už během stavby se tu střídaly desítky návštěv – novináři, ředitelé různých podniků, návštěvy z ministerstev, i samotní páni ministři. Podobné složení měla i družina, která v pondělí 24. května 1937 provázela do Vraného prezidenta Edvarda Beneše a jeho manželku Hanu.

Po reportáži z této návštěvy si ještě připomeneme obce Skochovice a Vrané nad Vltavou a skončíme u historického, dosud funkčního přívozu pod bývalou papírnou ve Vraném.

Další díl cyklu začíná ještě na zdymadle u Vraného nad Vltavou, jehož stavbu jsme sledovali v minulých dvou pořadech. V polovině prosince 1935 začalo napouštění nádrže, v následujícím roce už bylo v plném provozu jak zdymadlo, tak i elektrárna. Bylo to úplně první dílo budoucí vltavské kaskády, napjatě očekávané – a tak už během stavby střídaly se tady desítky návštěv – novináři, ředitelé různých podniků, stavební radové z ministerstev, i samotní páni ministři. Podobné složení měla i družina, která v pondělí 24. května 1937 provázela do Vraného prezidenta Edvarda Beneše a jeho manželku Hanu.

Po reportáži z této návštěvy připomeneme si ještě obce Skochovice a Vrané nad Vltavou a skončíme u historického, dosud funkčního přívozu pod bývalou papírnou ve Vraném.

Stopáž19 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrDokument