Filmaři zachytili průběh obsazení Československa německou armádou i mimo pražské ulice. Připomeňme si pohnutou událost, která se udála před 82 lety (2000). Režie P. Vantuch

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Fenomén českého filmu Karel Čáslavský (1937–2013) a jeho zarputilá trpělivost! To jsou pilíře, na kterých stojí unikátní dílo, které vznikalo mnoho let v České televizi. Karel Čáslavský byl filmový historik, archivář a publicista, který jako jeden z mála u nás dokázal obsáhle reflektovat historické, politické a společenské události.

Všichni známe slavné záběry z obsazování Prahy, kterými si každý rok připomínáme nacistickou okupaci Československa. Tentokrát se však vydáme i do jiných míst, kde filmaři, většinou amatéři, zachytili tyto osudové chvíle. Snímky natočené v Brně, Českých Budějovicích a Havlíčkově Brodě nebyly zatím nikde k vidění a Adolf Hitler na návštěvě Brna je přímo celuloidový unikát. Na amatérských snímcích spatříme i atmosféru počátku okupace – nejrůznější vyhlášky vylepené na nárožích, proměny nápisů na obchodech či fronty na přídělové potraviny.

Stopáž19 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3
ŽánrDokument