18/26 Mízní soustava
Obsah dílu
Lymfatickou neboli mízní soustavou je dopravována tělní potrava z mezibuněčných prostor přímo do krve. Jaké jsou mízní orgány a proč je v našem těle máme?
Přehled dílů
1/26 Planeta buněk
Buňka je základem celého života na naší planetě. V tomto díle zjistíte, jak buňka vypadá a jaké důležité funkce v těle plní.
2/26 Zrození
Zrození člověka je dlouhý a složitý proces. Během 9 měsíců se z jediné buňky vyvine celé lidské tělo.
3/26 Tělesná stráž
V policejní škole těla se učí, jak chránit tělo před zlými mikroby a viry, které se dokážou množit velkou rychlostí.
5/26 Krev
I malé říznutí špinavým nožem může být velké drama! Krevní destičky se snaží vyplnit řeznou ránu, zatímco bílé krvinky bojují proti vetřelcům...
6/26 Krevní destičky
Bez krevních destiček by krev nemohla proudit v našich tělech. Když se škrábneme nebo řízneme, nastupují destičky, aby všechny díry a dírky zaplnily a krevní oběh opět plynule koloval.
7/26 Srdce
Největší a nejvýkonnější pumpa. Za náš lidský život přečerpá okolo dvou set miliónů litrů krve. Srdce je motorem našeho těla, bez kterého není život možný.
8/26 Dýchání
Všechno začíná u maličkých molekul vzduchu, které nosem či ústy spěchají na našich plic. Jaká je jejich cesta z plic do našeho těla a kam směřují?
9/26 Mozek
Jak vypadá mozek? Kde se vzala tahle nejsložitější struktura z celého vesmíru?
10/26 Neurony
Díky neuronům si uvědomujeme a vnímáme vnější svět a dokážeme ho pochopit. Neurony regulují, slaďují a koordinují fungování našeho vnitřního světa: lidského těla.
11/26 Oko
Proč naše oči vidí a jak se obrázek, který vidíme, dostane do našeho mozku?