K čemu je láska, když její ztráta tolik bolí? Anthony Hopkins a Debra Wingerová v osudovém setkání spisovatelů C. S. Lewise a J. Greshamové. Britský film.
Dále hrají: J. Wood, E. Hardwicke, J. Mazzello a další. Režie Richard Attenborough

Clive Staples Lewis je světu znám především jako autor sedmi (dnes již téměř kultovních) knih pro děti Letopisy Narnie a nábožensky laděných traktátů o lásce a utrpení. Svůj osamělý život však tento upjatý profesor trávil ve výlučně duchovním prostředí oxfordské intelektuální smetánky a jeho životní zkušenosti byly vlastně velmi omezené. Setkání s o mnoho let mladší vitální Američankou, básnířkou Joy Greshamovou jej vytrhlo z pohodlné mládenecké existence a dalo mu okusit jak nečekané štěstí, tak nejhlubší žal…

William Nicholson napsal původní verzi tohoto skutečného příběhu jako televizní inscenaci pro BBC, pak ji přepracoval na úspěšnou divadelní hru a konečně na filmový scénář.

Snímek získal cenu Alexandra Kordy, udělovanou Britskou Akademií za mimořádný britský film roku, Anthony Hopkins cenu Britské Akademie pro nejlepšího herce. Dvojnásobná nominace na Oscara (za scénář a Debra Wingerová za nejlepší herečku).

Dále hrají: J. Wood, E. Hardwicke, J. Mazzello a další. Režie Richard Attenborough

Napište nám