Když víte, co chcete, můžete s trochou štěstí dokázat všechno. Arnold Schwarzenegger jako kulturistická hvězda. Americký film.
Dále hrají: L. Ferrigno, M. Katz, F. Columbu a další. Režie George Butler a Robert Fiore.

Když se pořádně snažíte, můžete s trochou štěstí dokázat všechno. Tak s nadsázkou vypadá kariéra Arnolda Schwarzeneggera. Tento snímek zachycuje jeho úspěšnou kulturistickou kariéru. Během ní získal ceny, o nichž mnozí sportovci jen marně sní: titul Mr. Europe, Mr. Universe (pětkrát) a Mr. Olympia (dokonce sedmkrát).

Arnold Schwarzenegger svými rodinnými kořeny patří do Evropy (narodil se 30. 7. 1947 v Rakousku). Od 60. let však žije v USA, kde původně studoval na University of Wisconsin. Ve filmu se prosadil rolí ve snímku Zůstaň hladový. Přes omezené herecké schopnosti se v 80. letech stal velkou hvězdou díky postavám barbara Conana a Terminátora. Nejvíce zaujal jako představitel tvrdých mužů v akčních filmech Běžící muž, Total Recall, Predátor či v trojici dobrodružně-akčních snímků Expendables. Také se pokoušel prosadit v komediích Dvojčata, Policajt ze školky, Junior, Rolničky, kam se podíváš. Výškou svých honorářů se zařadil k úzké skupině hollywoodských hereckých prominentů. A. Schwarzenegger je také autorem čtyř knih věnovaných kulturistice a spolumajitelem restaurací Planet Hollywood. V roce 1987 se oženil s TV novinářkou a neteří J. F. Kennedyho Marií Shriverovou.

Napište nám