Skutečný příběh hollywoodské legendy Judy Garlandové. Renée Zellwegerová v titulní roli britského filmu, oceněného Oscarem.
Dále hrají: F. Wittrock, J. Buckleyová, R. Sewell, M. Gambon, D. Shawová, A. Nyman, D. Cerqueira a další. Režie Rupert Goold.

Judy Garlandová dodnes patří mezi největší hollywoodské legendy. Zpěvu a herectví se věnovala již od útlého dětství. Ve třinácti letech uspěla v konkursu společnosti Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) a od té doby vystupovala ve filmu. Její patrně nejslavnější rolí se stala v roce 1939 postava Dorotky v klasickém snímku Čaroděj ze země Oz. Její talent si podmanil miliony diváků po celém světě a její kariéra připomínala splněný sen. Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají krutou daň a její život doprovází osamělost, alkohol a závislost na lécích. Na sklonku roku 1968 přijíždí vyčerpaná Judy do Londýna, aby vystoupila na sérii vyprodaných koncertů v prestižním klubu Talk of the Town. Potřebuje totiž peníze, aby mohla ve sporu se svým posledním manželem usilovat o svěření dětí do své péče. Svou vřelostí a smyslem pro humor okouzluje všechny kolem, pod maskou šťastné hvězdy se ale skrývá křehká a zranitelná žena. V záři reflektorů se jí vracejí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Dokáže v sobě najít sílu pokračovat dál?

Titulní roli ve snímku britského režiséra Ruperta Goolda strhujícím způsobem ztvárnila Renée Zellwegerová, která byla za svůj herecký výkon po zásluze oceněna Oscarem.

Napište nám