Láska má mnoho podob. Italsko-francouzský povídkový film (1962). Práce – Hrají: R. Schneiderová, T. Milian a další. Režie Luchino Visconti. Loterie – Hrají: S. Lorenová, R. Valli a další. Režie Vittorio De Sica (V italském znění s titulky)

Dvoudílný povídkový film Boccaccio 70 je společným dílem čtyř hvězdných italských režisérů – jednotlivé příběhy natočili Mario Monicelli, Federico Fellini, Luchino Visconti a Vittorio De Sica. Autor námětu Cesare Zavattini se inspiroval lehkým duchem Boccacciova Dekameronu a zachytil čtyři různé podoby lásky a erotiky v moderní době. Vznikl tak jediný film, kde se (byť v rozdílných povídkách) sešly tři z největších sexsymbolů doby: Sophia Lorenová, Anita Ekbergová a Romy Schneiderová. Číslice 70 v názvu filmu je jízlivým popíchnutím namířeným na prudérní italskou cenzuru: film vznikl již v roce 1962, jeho tvůrci ale předpokládali, že kvůli své odvážnosti bude vpuštěn do kin až v roce 1970.

První část filmu byla uvedena v mimořádném vysílání 11.1.2015 k úmrtí Anity Ekbergové.

Druhá část obsahuje povídky:

Práce

Frustrovaná a znuděná hraběnka (Romy Schneiderová) touží si sama vydělávat. Umí toho však tak málo, že se nabízí jen prostituce – a kdo jiný by měl být prvním zákazníkem než vlastní muž?

Loterie

Lehká hříčka mistrovsky vykresluje obraz slavnosti na malém italském městě. Hlavní atrakcí pouti je loterie, jejíž první cenou je noc s ohnivou majitelkou střelnice (Sophia Lorenová).

Napište nám