Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • LTC 11. 9. 2019 23:24 Reagovat 0 0

  Jedna z nejlepších černých komedií,

  co byly od sedmdesátých let natočeny. Vtip, netradiční fóry, atraktivní interiéry i exteriéry, žádná pobuřující brutalita. Film přesně podle jména toho žánru. Nemá žádný jiný cíl, než pobavit. A přesně to také dělá. Diváci, co film odsuzují, by si měli předem uvědomit, na co se vlastně dívají. Omar Sharif tomu všemu dává potřebný punc. Tento film měl být daleko více ceněn, zejména v Evropě, protože, co do vtipu, odpovídá její mentalitě. Bohužel, chyběla asi síla producenta. Není to komedie podle amerického střihu (což dnes asi mnohým vadí), není však také typicky francouzská, italská nebo česká. Nedá se jednoduše zařadit, je to určitá syntéza. Nejblíže má asi ke komedii anglické - pravda, jde o film anglický (s německou koprodukcí) a podle anglické literární předlohy, se zdůrazněním absurdity do komediální polohy. Vyniká zde Passerova filmařská inteligence, podobně jako v Intimním osvětlení. Bohužel Ivan Passer jako režisér u nás prakticky neznámý.$Jen tak mimochodem - hudba Vangelis.

 • Blanka 19. 5. 2019 14:38 Reagovat 1 0

  Děs

  Neskutečná slátanina.

 • Nikoloki  •  19. 5. 2019 08:37 Reagovat 1 0

  VHS ??? ;-)

  To jsem netušil, že Česká televize ještě dnes vysílá z VHS kazet aneb obraz byl příšerný …

 • Eliška 11. 3. 2018 11:10 Reagovat 6 0

  Asi neměl pan Passer

  světlou chvilku. Omar Sharif byl ještě horší, než se dá představit a ten "dabing z Brna" nebo odkud to bylo celou slátaninu dodělal.

 • Ivo R.Maša 16. 1. 2011 11:11 Reagovat 3 1

  kdy budete reprizovat ?ACE UP MY SLEEVE

  .. viděl jsem jen fragment na youtube.com jak Karen Black si "hraje" s "pony"... pan Ivan Passer je jinak nedoceněný režisér.. neškodilo by o něm natočit medailonek... ZVL. několik filmů ,které nenesou jeho jméno, neb se prý nepohodl s producenty, jak čtu v jeho mini C.V. to by chtělo objasnit , u filmů While justice sleeps, Kidnapped ,Nomad,... apropos jeho film Stalin/992/ s Robertem Duvallem bude uveden ?

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi