Svěží komedie režiséra Jana Svěráka nejen o únavě. Český lev za divácky nejúspěšnější film roku (1994). Hrají: P. Forman, E. Brychta, Z. Svěrák, M. Labuda, B. Polívka, T. Pergnerová, J. Kodet a další. Scénář J. Slovák, J. Svěrák a Z. Svěrák. Kamera F. A. Brabec
Režie: Jan Svěrák. Scénář: Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák, Jan Slovák, Václav Šašek. Hrají: Edita Brychta, Petr Forman, Zdeněk Svěrák, Marián Labuda a další.
Akumulátor 1

Filmová komedie dvojice otce a syna Svěrákových, originální parodie nejen na dobové akční filmy. Akumulátor 1 vznikl v době amerických, dodnes populárních blockbusterů a jejich parodií typu Žhavé výstřely a vytvořil svět naprosto nový, fantaskní, a přesto reálný. Svěrákovsky český.

Přírodnímu léčiteli Fišárkovi (Z. Svěrák) se dostává do péče zeměměřič Olda (P. Forman), který trpí záhadnou slabostí. Postihuje ho zvláště vleže, u televizní obrazovky. Jak se později zjistí, televizor z něj vysává energii. Tu totiž potřebuje jeho dvojník žijící v jakémsi paralelním světě televizních hvězdiček, na Titaniku ze skutečného světa odstavených celebrit a jejich obdivovatelů. Hrdina se s pomocí léčitele a jeho originálních metod sběru energie (například ze dřeva) a především zásluhou lásky k půvabné zubařce Anně (E. Brychta) vymaní z nástrah tohoto polosvěta a ve finále získá nejen nezávislost na modrém svitu televizní obrazovky, ale i energii žít vlastní život.

Postavu učitele vytvořil populární slovenský herec Marián Labuda, jehož nedožité 75. narozeniny jsme si právě v těchto dnech připomněli.

Film přinášíme v nové, digitalizované verzi, která vznikla pod dohledem samotného režiséra J. Svěráka.

Režie: Jan Svěrák. Scénář: Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák, Jan Slovák, Václav Šašek. Hrají: Edita Brychta, Petr Forman, Zdeněk Svěrák, Marián Labuda a další.

Napište nám