Sophia Lorenová jako krásná pradlena s pusou prořízlou tak, že na ni byl krátký i Napoleon. Filmem připomeneme i jejího hereckého partnera Roberta Hosseina, který zemřel zemřel ve čtvrtek ve věku 93 let. Koprodukční historická komedie od Christian-Jaquea (1961). Dále hrají: E. Ávila, J. Bertheau, R. Mary, M. Bertiová, C. Giuffré a další

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Příběh Madame Sans-Gene je založen na skutečné historické postavě, jadrné pradleně jménem Catherine Hubscherová, kterou francouzská revoluce a následné bouřlivé roky vynesly až k titulu vévodkyně z Gdaňsku. Častěji však byla titulovaná jako madam „bez ostychu“ a to díky své vyřídilce u dvora.

V Paříži se v létě 1972 schyluje k povstání. Řada šlechticů už město raději opustila a ve spěchu zanechali Catherine (Sophia Lorenová) své špinavé prádlo bez placení. A aby toho nebylo málo, najde nebohá žena na svém dvorku vzbouřenecký kanón i s několika vojáky! Podle seržanta Lefebvra (Robert Hossein) totiž budou mít z její prádelny skvělou mušku na Tuilerijský palác, sídlo krále. Catherine si ale něco takového líbit nenechá a hodlá vlastence i s dělem vypakovat s pomocí svého stálého zákazníka, poručíka Buonaparteho (Julien Bertheau). Jenže nic nejde podle plánu a osudy ústřední trojice se ještě pěkně zašmodrchají. Rozdělí je válka a ohrožují je politické pletichy, dokonce změní svá jména i hodnosti. Nakonec se ale všichni tři sejdou na tom nejméně očekávaném místě, v honosných síních Tuilerijského paláce. A madam Sans-Gene bude mít poslední slovo!

Sophia Lorenová
herečka

Sophia Lorenová

* 20. 9. 1934


Originální názevMadame Sans Gêne
Stopáž96 minut
Rok výroby 1961
 )D( ST
ŽánrFilm