Bazén plný lásky, zášti a žárlivosti. Idylku páru na dovolené přeruší nečekaná návštěva bývalého milence a jeho dcery.
Režie: Jacques Deray. Scénář: Jean-Claude Carrière. Hrají: D Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet, Jane Birkin a další.

Novinářka Marianne prožívá dovolenou v luxusní vile na pobřeží Středozemního moře s přítelem Jean-Paulem, neúspěšným spisovatelem, který nyní pracuje v reklamě. Vilu jim půjčili přátelé, kteří na léto odjeli do zahraničí. Marianne a Jean-Paul jsou spolu již přes dva roky a zdá se, a na první pohled je jejich vztah harmonický. Na neohlášenou návštěvu přijíždí Harry s osmnáctiletou dcerou Penelopou. Harry je úspěšný, modrooký krasavec, bývalý Mariannin milenec. Je přirozené, že se Jean-Paul neubrání žárlivosti.

Napětí stoupá, zejména, když se Jean-Paul začne sbližovat s Penelopou. Ta mu otevřeně řekne, co si o něm její otec myslí: že je budižkničemu, který to nikdy nikam nedotáhne, že mu Marianne přenechal, když… Krásná letní atmosféra je pryč, je to návštěvou Harryho nebo si to Jean-Paul s Marianne nesou v sobě.

Bazén je jeden z pěti filmů, které spolu natočil hvězdný pár Schneiderová – Delon. Strávili spolu pět let v komplikovaném vztahu. Rozešli se v roce 1964 a znovu potkali 12. srpna 1968 při natáčení filmu Bazén v Saint-Tropez.

Režie: Jacques Deray. Scénář: Jean-Claude Carrière. Hrají: D Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet, Jane Birkin a další.

Napište nám