Jiřina Štěpničková a Hugo Haas v romantickém příběhu neobvyklého manželského trojúhelníku.
Dále hrají: R. Šlemrová, L. Skrbková, J. Budský, R. Novák, K. Veverka, S. Rašilov, F. Roland, S. Neumann a další. Kamera: F. Pečenka. Scénář a režie: Hugo Haas.

Romantický příběh neobvyklého manželského trojúhelníku se odehrává někdy na přelomu století a je vyprávěn dvojicí všeznalých klepen. Helena, krásná a nadaná studentka hudby, podlehne lehkomyslnému kolegovi Rudovi. Ten však záhy odjede do Paříže. Po čase Helena zjistí, že je těhotná, Rudolf se ale neozývá. Již dříve byl dívce velkou oporou přítel Vilém, který ji tajně miluje. Nabídne dívce manželství, chce jí být dobrým manželem a milujícím otcem dítěte. Helena pod láskyplnou péčí Viléma prožívá klidné dny v bohatství a přepychu, spolu se pečlivě starají o syna Ivana. Po letech se ale nečekaně vrátí Rudolf, který se stal druhým kapelníkem v pařížské Opeře....

Film Co se šeptá měl v kinech premiéru v září 1938. Autorem námětu a scénáře, režisérem i představitelem role dobráckého manžela byl všestranně nadaný Hugo Haas. Byl to jeho poslední český film před nacisty vynucenou emigrací. Do hlavní ženské role obsadil Jiřinu Štěpničkovou, jejíž devadesáté výročí narození si připomeneme letos 3. dubna. Absolventka pražské konzervatoře začínala, jako ostatně mnohé další její vrstevnice, v Osvobozeném divadle. Film si jejího nevšedního zjevu všiml záhy, už v devatenácti letech hrála ve dvou filmech (Miláček pluku, Muži v offsidu). Ve třicátých a čtyřicátých letech patřila mezi naše nejobsazovanější filmové herečky, vytvořila mnoho výrazných komediálních i tragicky laděných rolí, které dodnes těší diváky pamětnických filmů.

Napište nám